Veelgestelde vragen: waarom 2 maanden wachttijd?
Niet werken, betekent geen inkomen. Als je een paar weken op vakantie bent of je hebt een griepje en kunt niet werken, komt er ook geen omzet binnen. Dat geldt voor de meeste ZZP’ers met een dienstverlenend beroep.
Toch wordt ons regelmatig gevraagd waarom de wachttijd dan zo lang is.
Financiële buffer opbouwen
Onze stelling: je bent ondernemer en regelt alles zelf. Je weet van tevoren dat er veel voordelen en soms ook nadelen horen bij het ondernemerschap. Daarom is het belangrijk om in een vroeg stadium al je zaken goed op orde te hebben. Een rechtsbijstandverzekering, aansprakelijkheidsverzekeringen en ook een voorziening voor arbeidsongeschiktheid is daar een belangrijk onderdeel van.
Maar vergeet niet ook een financiële buffer voor jezelf op te bouwen. Je kunt altijd te maken krijgen met onvoorziene kosten of financiële tegenvallers. Zowel zakelijk als privé. Dus zet maandelijks een vast bedrag op een aparte rekening en zorg ervoor dat je er niet zomaar bij kunt.
Na een paar jaar heb je een aardig bedrag opzij gezet waar je op terug kunt vallen. Daarmee dek je ook de weken dat je op vakantie bent of geveld bent met de jaarlijkse griep. Het is lang niet genoeg om alle kosten te dekken wanneer je langduriger arbeidsongeschikt raakt, maar voor die paar weken per jaar is het voldoende.
AOV Profs is net als veel Broodfondsen en verzekeringen een voorziening bij arbeidsongeschiktheid. Als je een griepje hebt is dat heel vervelend. Maar je bent niet écht arbeidsongeschikt. De meeste ondernemers zijn een paar dagen uit de running en halen hun werkuren voor zover dat kan in het weekend wel in of nemen hun verlies.
Als al onze deelnemers bij een griepje of verkoudheid na een paar dagen al aanspraak kunnen maken op een schenking dan blijft er steeds minder over voor deelnemers die het geld echt hard nodig hebben.
Daarom vang je de eerst twee maanden (de wachttijd) zelf op en kun je na die tijd aanspraak maken op de voorziening van AOV Profs. Ben je ziek en verwacht je dat dit zeker twee maanden of langer gaat duren, meld je dan zo spoedig mogelijk ziek via https://zelfstandigeprofessionals.nl/ziek-melden/